Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2021

czwartek, 16 grudzień 2021 16:38

Licencja klubowa 2022

Opłata za licencję klubową – 250zł (150zł licencja+100zł składka członkowska)

Dział: Fakty WMOZLA

Zmarł Stanisław Wójtowicz.

Z przykrością informujemy, że w wieku 85 lat zmarł Stanisław Wójtowicz. Postać niezwykle znana i lubiana w radomskim środowisku lekkoatletycznym. Swoją przygodę z lekkoatletyką jako zawodnik zaczynał na Pomorzu, następnie od momentu powstania Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki czyli od 1976 roku działacz prężnie pracujący w strukturach związku. Przez jakiś czas, w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku prezes ROZLA. Wieloletni sędzia lekkoatletyczny specjalizujący się w konkurencjach rzutowych, członek zarządu Okręgowego Kolegium Sędziów ROZLA. Za swoją działalność odznaczony między innymi Złotą Odznaką Honorową PZLA. Pogrzeb Stanisława Wójtowicza odbędzie się w czwartek, 17 grudnia o godz. 13:30 w radomskiej katedrze. Potem zostanie on pochowany na cmentarzu Firlej (wjazd od ul. Witosa).

Dział: OKS
czwartek, 16 grudzień 2021 09:18

Zmarł Zbigniew Deluga

POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI Z BÓLEM INFORMUJE, ŻE W WARSZAWIE W WIEKU 92 LAT ZMARŁ ZBIGNIEW DELUGA - HONOROWY CZŁONEK PZLA, WIELOLETNI DZIAŁACZ I SĘDZIA LEKKOATLETYCZNY. Urodzony 17 czerwca 1929 roku w Warszawie Zbigniew Deluga w młodości uprawiał lekkoatletykę w klubach warszawskich. Specjalizował się w biegach sprinterskich. W 1950 roku z czasem 44.5 zdobył z kolegami z Ogniwa Warszawa brązowy medal mistrzostw Polski w sztafecie 4 x 100 metrów. Zawodowo związany m.in. z Instytutem Przemysłu Organicznego w Warszawie. Bardzo aktywnie działał w strukturach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Współpracował ze wszystkimi powojennymi prezesami PZLA aż do 2008 roku. Przez lata zasiadał w Zarządzie Związku. Pracował społecznie w wielu komisjach m.in. sportowo-technicznej, obiektów oraz Centralnym Kolegium Sędziów. Był skarbnicą wiedzy dot. historii polskiej lekkoatletyki z pierwszych lat po II wojnie światowej. Uczestnik wielu imprez lekkoatletycznych, w tym międzynarodowych. Był m.in. kierownikiem reprezentacji Polski podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie w 1969 roku. Autor i współautor licznych publikacji oraz opracowań związanych m.in. z tematyką budowy obiektów lekkoatletycznych. Honorowy członek PZLA, postać ze wszech miar zasłużona dla polskiej lekkoatletyki. Pogrzeb Zbigniewa Delugi odbędzie się 17 grudnia o godzinie 11:20 na Cmentarzu Bródnowskim (kościół drewniany) w Warszawie. Cześć Jego Pamięci!

Dział: OKS
środa, 15 grudzień 2021 17:49

Punkty za 2021 rok

Na stronie SSM została umieszczona informacja odnośnie naliczenia punktów klubom za 2021 r. Wcześniej wspomniany wykaz został sporządzony z uwzględnieniem podziału punktów między klubami oraz przyznaniem premii punktowych. Poniżej umieszczam link:

https://ssm.insp.waw.pl/klasyfikacja-klubow

Uwagi dotyczące rankingów SSM za rok 2021 należy zgłaszać do 23 grudnia 2021 do godziny 12:00.

Reklamacje należy zgłaszać:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

podział@pzla.pl;

660 569 522 – Irina Iwczenko

Punkty mogą nie być naliczone w przypadku, gdy zawodnik przekroczył limit startów (włączając w to inne dyscypliny aniżeli lekkoatletyka).

Dział: Fakty WMOZLA