Wydrukuj tę stronę

EYOF w Győr: złoto Bronowskiej na 800 m

W środę 26 lipca podczas 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy rozgrywanego w Győr Zuzanna Bronowska zdobyła złoty medal w biegu na 800 m.

Zawodniczka MKS Durasan Płońsk zwyciężyła w czasie 2:08.07, poprawiając rekord życiowy o prawie dwie sekundy (poprzedni wynosił 2:10.05). Po srebro sięgnęła Szwedka Coninck De  Gaël 2:09.14 a po brąz – Rumunka Andreea Raissa Hojda 2:10.54.
Podopieczna trenera Roberta Adamskiego przed rokiem była piata w mistrzostwach Polski młodzików (600 m), a w br. została halową wicemistrzynią Polski w kategorii U18 (800 m).

W pchnięciu kulą (3.00 kg) Natalia Klocek (UKS Halszka Szamotuły) uplasowała się na czwartej pozycji z rekordem życiowym 15.72. Zwyciężyła Holenderka Daalen Van Alida 16.23.

Olimpijski festiwal młodzieży Europy (EYOF) jest rozgrywany od 1991 r. w latach nieparzystych. Wg obecnie obowiązującego regulaminu mają w nim prawo startu 15- i 16-letni zawodnicy (U17), poprzednio (U18).

Strona zawodów:     EYOF